Офіційний сайт Державної Екологічної інспекції у Луганської області
93400, м. Сєвєродонецьк,
вул. Гагаріна, 93
факс (06452)30290

Державна екологічна інспекція у Луганській областіІнформування
До відома

До уваги!

До уваги керівникам органів місцевого самоврядування Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі – Інспекція), повідомляє наступне.

Згідно ст. 21 Закону України «Про відходи» органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів.

Відповідно до «Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.03.2017р. №57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2017 р. за № 505/30373 (далі-Порядок), Інспекція звертає увагу, що Схема санітарного очищення населених пунктів (далі-Схема) повинна містити графічні та текстові матеріали щодо черговості здійснення заходів із санітарного очищення, систем і методів збирання та утилізації твердих побутових відходів, необхідної кількості сміттєвозів, механізмів та інвентарю, будівництва об'єктів поводження з відходами та інше.

Склад та зміст схеми визначаються ДБН Б. 2.2-6:2013«Склад та зміст схеми санітарного очищення населених пунктів».

Розроблення, погодження та затвердження схеми здійснюють виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, Київська міськадміністрація – для одного або декількох населених пунктів, які входять до складу відповідної ради; районні держадміністрації – для населених пунктів, які входять до складу декількох рад.

Схема може розроблятися цими органами самостійно або третьою особою за договором.

Розроблена Схема підлягає погодженню заінтересованими органами:

– якщо схема розроблялася третьою особою – відповідними структурними підрозділами місцевої ради з питань земельних відносин та охорони навколишнього середовища, будівництва, житлово-комунального господарства, фінансів і цін;

– територіальним органом Держслужби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів;

– територіальним органом Державної екологічної інспекції;

– територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Загальний термін розроблення, погодження та затвердження Схеми не повинен перевищувати 12 місяців із моменту прийняття рішення про її розробку, без урахування терміну проведення передпроектних досліджень.

Інспекція наполягає на необхідності розроблення, погодження та затвердження або перегляду існуючої Схеми санітарного очищення населених пунктів відповідно до вимог чинного законодавства.

оновлено: 2017-11-22 14:46:51

Увага!

Державна екологічна інспекція у Луганській області повідомляє, що відповідно до наказу Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області від 23 жовтня 2017 р. №29/од «Про встановлення заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах в осінньо-зимовий період 2017-2018 років», з метою охорони та збереження риби та інших водних біоресурсів на час проходження зимівлі затверджено перелік основних зимувальних ям, місць зимівлі водних біоресурсів, згідно якого лов водних біоресурсів заборонено в період з 01 листопада 2017 р. до закінчення зимового періоду 2018 р.

Перелік основних зимувальних ям, місць зимівлі водних біоресурсів на осінньо-зимовий період 2017-2018 рр.:

1. На річці Сіверський Донець:

1.1. Акваторія від нижньої за течією межі с. Григорівка до с. Шипилівка та на 2 км нижче за течією від нього;

1.2. Акваторія від нижньої за течією межі м. Лисичанськ до верхньої за течією межі с. Устинівка;

1.3. Акваторія у межах с.м.т. Нижнє.

2. На річці Айдар:

2.1. Акваторія від нижньої за течією межі с.м.т. Новопсков до греблі біля с. Риб'янцеве;

2.2. Акваторія від залізничного моста с. Проказине до греблі м. Старобільська;

2.3. Акваторія від мосту с. Титарівка до верхньої за течією межі с. Лозовівка;

2.4. Акваторія від верхньої за течією межі с. Штормове до автомобільного мосту с. Маловенделівка.

3. На річці Красна:

3.1. Акваторія в межах с. Преображенне;

3.2. Акваторія від СПТУ № 114 до насосної станції с. Хомівка;

3.3. Акваторія в межах м. Сватове від старого молокозаводу до мосту поблизу ЗОСШ №7.

4. На річці Деркул:

4.1. Акваторія від гирла р. Повної до греблі поблизу с. Красний Деркул.

Також повідомляємо, що за порушення правил рибальства, а саме за вилов риби на зимувальних ямах дозволеними знаряддями лову правопорушники притягуються до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 85 КУпАП в розмірі від 34 до 510 гривень.

За грубе порушення правил рибальства, а саме вилов риби забороненими знаряддями лову (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, сіткою, острогою, павуком) правопорушники притягуються до відповідальності за ч.4 с. 85 КУпАП і за рішенням суду штраф становитиме від 340 до 850 гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Виготовлення та збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного світу передбачено статтею 85-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою відповідальність за рішенням суду від 153 до 357 гривень.

Придбання чи збут об’єктів тваринного світу тягне за собою відповідальність за статтею 88-1 КУпАП, і за рішенням суду винні підлягають штрафу від 510 до 1700 гривень.

За кожну незаконно виловлену рибину відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 року нараховуються збитки в розмірі: товстолобик -255 гривень; амур білий - 255 гривень; краснопірка - 68 гривень; верховодка -17 гривень; карась сріблястий - 17 гривень; лин -119 гривень; лящ-170 гривень; плоскирка - 34 гривні; білизна - 255 гривень; сазан -306 гривень; сом - 425 гривень; судак звичайний - 510 гривень; щука - 340 гривень; раки - 25,5 гривень.

оновлено: 2017-11-03 08:45:02

До відома

На сьогоднішній день актуальним залишається питання поводження з побутовими відходами.Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі – Інспекція) повідомляє.

Верховна рада України внесла зміни до ст. 32 Закону «Про відходи» в якому передбачено що з 1 січня 2018 року забороняється захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів.

Відповідно до ст. 32 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юрособою, яка визначена виконавцем послуг на , здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів;

збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюється юрособою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабміном, спеціального обладнання для цього транспортними засобами;

суб’єкти господарювання, які в установленому порядку визначені виконавцями послуг на вивезення побутових відходів на певній території, здійснюють їх роздільне збирання;

ліміти на обсяги утворення і розміщення побутових відходів не встановлюються.

Це означає, що відходи, які підлягають вторинній переробці - скло, полімери, папір та інші - повинні збиратися окремо та передаватися на утилізацію.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.

У зв’язку з відсутністю підстав Інспекція не має можливості на проведення перевірки суб’єктів господарювання, які займаються вивезення та захороненням побутових відходів.

оновлено: 2017-10-30 14:45:39

Увага! НЕ СПАЛЮЙТЕ ОПАЛЕ ЛИСТЯ!

Осінь - прекрасна пора року, вона вносить в наше життя неповторну красу, яскраво розфарбовуюючи довкілля. Барвисте листя прикрашає дерева, а згодом вкриє землю кольоровим килимом. Проте, окрім неймовірної краси, опале листя за-вдає чимало клопоту.

Державна екологічна інспекція у Луганській області закликає мешканців області не спалювати опале листя. Адже добрі наміри щодо наведення чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.

Листя дерев накопичують з повітря пил та інші шкідливі речовини, які вики-даються автотранспортом та підприємствами. Під час згоряння, всі забруднюючі речовини з листя знову викидаються в атмосферу у вигляді продуктів згорання, при цьому їх шкідлива дія значно підсилюється. У димі опалого листя містяться оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів.

В результаті таких дій не тільки згорають рослини, а гинуть птахи і тварини. Крім того, погіршуються механічні, фізичні, хімічні і біологічні властивості родю-чого шару ґрунту.

Нагадуємо, що спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати зни-щенню будівель та споруд житлового сектору. Особливо важко локалізувати поже-жі на відкритих територіях, де вогонь поширюється дуже швидко.

Самовільне спалювання сухої трави, залишків рослинності та опалого листя – традиційна осіння проблема не тільки екологів та рятувальників, а й усіх пересічних громадян! Дбаючи про чистоту обійсть, господарств, населених пунктів, не шкодь-те довкіллю та своєму здоров’ю!

Сподіваємося на Вашу обережність та відповідальність!

оновлено: 2017-09-29 15:41:26

До уваги!

Проблема забруднення атмосферного повітря викидами автотранспорту та впливу його фізичних факторів найбільш гостро проявляється у великих транспортних вузлах – індустріально розвинутих містах області через несприятливу територіально-планувальну структуру міст. Внаслідок сформованого у минулі роки оточення промислових підприємств житловими масивами та проходження транзитного транспорту через міста, значно збільшена їх загазованість.

За останні роки спостерігається суттєве зростання викидів пересувних джерел. Викиди від автотранспорту за своїми обсягами перевищують викиди стаціонарних джерел. Основні забруднюючі речовини, що викидаються в атмосферу – діоксид та оксид азоту, оксиди вуглецю, діоксид сірки, сажа, вуглеводні тощо.

Зменшення шкідливих викидів від пересувних джерел можливе за рахунок збільшення використання неетильованого бензину, посилення контролю за токсичністю відпрацьованих газів від автомобільних двигунів, будівництва об'їзних автошляхів для транзитного транспорту.

Загальна кількість автотранспорту постійно збільшується, тому є прогнозованим постійне збільшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Додатковими факторами, що обумовлюють кількісні та якісні показники викидів, є якість палива, технічний стан транспортних засобів, технічний стан автошляхів, організація дорожнього руху.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» експлуатація транспортних та інших пересувних засобів і установок, вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах яких перевищує нормативи або рівні впливу фізичних факторів, забороняється.

Інспекція повідомляє про відповідальність передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення за недотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони атмосферного повітря, а саме:

- ст. 80 КУпАП випуск в експлуатацію автомобілів, літаків, суден та інших пересувних засобів і установок, у яких вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах, а також рівень впливу фізичних факторів, здійснюваного ними під час роботи, перевищують установлені нормативи, -тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, громадян - суб'єктів господарської діяльності в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1360 грн.);

- ст. 81 КУпАПексплуатація громадянами автомототранспортних та інших пересувних засобів і установок, у яких вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах, а також рівень впливу фізичних факторів, здійснюваного ними під час роботи, перевищують установлені нормативи, -тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.).

оновлено: 2017-09-11 15:43:53

До уваги!

Державною екологічною інспекцією у Луганській області інформує, що такси за незаконне добування мисливських тварин (бракон’єрство) збільшено в 4 рази.

Так відповідно до Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України) затверджених наказом Міністерства аграрної політикита продовольства України та Міністерства екології та природних ресурсів України від 19.06.2017 р. №301/222 шкода за незаконне добування або знищення об’єктів тваринного світу складає:

Звірі
лось 80000
олень європейський 60000
олень плямистий 50000
кабан 40000
лань 40000
козуля 32000
муфлон 32000
бобер 10000
борсук 8000
заєць-русак 8000
бабак 6000
куниці лісова і кам`яна 6000
нутрія вільна 2000
вовк 2000
кролик дикий 2000
ондатра 1500
норка американська 1000
білка 1000
єнотовидний собака 1000
лисиця 1000
шакал 1000
Птахи
лебеді шипун і кликун 4000
галагаз 2000
гуси 2000
кеклик 2000
куріпка сіра 2000
фазан 2000
голуби 1000
качки 1000
кулики 1000
лиска 1000
перепілка 1000
інші мисливські птахи 1000

Також повідомляємо, що у 5-10 разів було збільшено такси за знищення чи пошкодження гнізд, нір, бобрових загат, інших жител тварин, а саме:

Знищення чи пошкодження гнізда, нори, іншого житла тварин, а також бобрової загати За таксою на відповідний вид тварини, збільшеною у п’ять разів
Кожне вилучене чи пошкоджене яйце, а також за кожний ембріон у незаконно добутого звіра 50% від такси на відповідний вид тварини
Кожне знищене чи пошкоджене штучне гніздо птахів За фактичною вартістю, збільшеною в десять разів
Знищення чи пошкодження солонців, годівниць, посівів кормових культур рослин, мисливських вишок, вказівних знаків, інших біотехнічних споруд За фактичною вартістю, збільшеною в п’ять разів

А ось тепер, порушники повинні сто разів подумати, чи варто займатись незаконним добуванням диких тварин та платити великі штрафи чи зайнятись іншим видом розваг.

оновлено: 2017-08-19 09:19:35

Увага!

З настанням спекотних днів Державна екологічна інспекція у Луганській області звертається до мешканців Луганщини з проханням пам'ятати про правила поведінки у природних екосистемах.

Під час спекотних днів лісові масиви, лісопаркові зони перетворюються на масові місця відпочинку громадян. Відпочиваючи на природі, пам'ятаймо, що кожний необдуманий та безвідповідальний вчинок містить в собі небезпеку для довкілля. Залишене без нагляду вогнище, кинутий сірник, або навіть викинута склянка під променями сонця можуть спровокувати пожежу. Лісовий фонд України є високопожежонебезпечним об’єктом. Охорона його від пожеж - моральний обов'язок кожного члена суспільства.

Держекоінспекція у Луганській області закликає кожного мешканця нашого краю дотримуватись вимог правил пожежної безпеки у спекотний період.

Лише спільними зусиллями ми зможемо зарадити виникненню пожежних ситуацій на території області.

Відповідно до правил пожежної безпеки в лісах України протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

- палити, кидати непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;

- використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів та інше;

- залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене,просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо;

- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали);

- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

За порушення законодавства про рослинний світ передбачена дисциплінарна, адміністративна, цивільно-правова або кримінальна відповідальність.

Також Інспекція попереджає про адміністративну відповідальність, відповідно до ч.1 ст.77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до ч.2 ст.77 КУпАП знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.1 ст.77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно ч.2 ст.77-1 КУпАП ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

оновлено: 2017-06-22 13:06:20

Звернення до населення щодо недопущення спалювання торішньої трави та сухого листя.

З приходом весни, люди починають упорядковувати території на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах.

Ця справа спрямована на очищення навколишнього природного середовища, та часто таке прибирання супроводжується спалюванням торішньої трави та сухого листя. Людина, випалюючи суху траву, дихає димом, у якому зібрано увесь «букет» забруднюючих речовин, накопичених у рослинах протягом року та наносить шкоду довкіллю. Вітер несе дим у різних напрямках і, як наслідок, усі люди в населених пунктах страждають від забруднення атмосферного повітря.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. З листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до згорання зимуючих корисних комах та до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

Через умисне випалювання сухої рослинності зростає небезпека розповсюдження пожеж у лісові масиви, на дачні ділянки, населені пункти.

Згідно ст. 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо Ви стали свідком такої ситуації, то слід інформувати Державну екологічну інспекцію у Луганській області, яка здійснює контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства. Альтернативою спалювання органічного сміття – листя, бадилля, трави – є компостування, яке забезпечить ґрунт необхідними поживними речовинами, зробивши його більш родючим, а все, що непридатне до компостування, варто видалити на сміттєзвалище. Дотримання цих простих вимог позитивно вплине на стан довкілля, а головне – не нашкодить здоров’ю людей.

оновлено: 2017-03-15 09:55:28

До уваги мешканців міста та регіону!

З настанням зими розпочинається Всеукраїнська акція «ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ». Мета акції – схилити громадян України відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев та показати шкідливі наслідки заподіяного. Акція спрямована не тільки на попередження незаконної рубки сосен та ялин, а й на формування громадської думки про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни живих дерев на композиції з гілля.

Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення дерев. Для того щоб виростити замість однієї вирубаної двометрової ялини іншу, потрібно не менше 10–15 років. Набагато цікавіше прикрашати соснові чи ялинові гілки, виготовляти традиційні українські «ялинки» – дідухи з колосків, калини, створювати новорічні композиції, які можуть стати гарним подарунком для рідних і друзів та прикрасять домівку, шкільну аудиторію чи робочий кабінет. Так в багатьох лісових господарствах Європи на Різдво замість зрубу ялинки її здають в оренду, а після свят дерево зі збереженою кореневою системою знову повертають до лісу.

Тому Державна екологічна інспекція у Луганській області закликає громадян міста та регіону, освітян, засоби масової інформації зробити свій внесок у припинення винищення хвойних дерев.

Збережемо ліс разом!

оновлено: 2016-12-22 09:42:58

Увага! З 5 грудня розпочалося посилення державного нагляду (контролю) під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень на території Луганської області.

Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем.

Одним з основних факторів знищення лісів є антропогенний вплив. Щорічно хвойні насадження потерпають від незаконних рубок, насамперед, у перед та післяноворічний період.

Із метою дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень у період підготовки до Нового 2017 року наказом Державної екологічної інспекції України №171 від 2 грудня 2016 року передбачено проведення ряду заходів державного нагляду (контролю) спрямованих на охорону лісів від незаконних рубок та дотриманням вимог законодавства при реалізації новорічних ялинок у місцях продажу. Згідно цього наказу Державною екологічною інспекцією у Луганській області розроблено комплексні заходи та створено робочі групи, до складу яких включено державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Луганської області, представників органів Національної поліції, громадських організацій та засобів масової інформації. Передбачається проведення профілактичних заходів, перевірок здійснення лісовою охороною заходів щодо охорони хвойних насаджень від самовільних рубок, у першу чергу селекційних плантацій та ділянок особливо цінних і інтродукованих хвойних порід, а також лісових масивів, які примикають до населених пунктів, автодоріг, залізниць та особливо на територіях об’єктів природно-заповідного фонду.

Інспекція попереджає, що згідно ст. 88-1 КУпАП порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу- тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Згідно ст. 65 КУпАП незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно Постанови від 23 липня 2008 р. № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» за незаконне вирубування або пошкодження до ступеня припинення росту плодових дерев, самшиту, дерев і чагарників родини кипарисових, бархату амурського, айланта, платана, горіхів усіх видів, дерев еталонних насаджень та дерев на лісонасіннєвих плантаціях і ділянках, насіннєвих і хвойних дерев віком до 41 року в грудні - січні розмір шкоди обчислюється за таксою, збільшеною у 3 рази.

Звертаємось до всіх громадян за можливості використовувати штучні ялинки та із порозумінням ставитись до навколишнього природного середовища, аби спільно сприяти уникненню знищення вічнозелених насаджень, завдання непоправних збитків навколишньому природному середовищу.

Щиро вдячні за збереження лісів та шанобливе ставлення до її величності – природи!

оновлено: 2016-12-20 10:59:09

До уваги лісокористувачів!

Відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 р. №756 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. №555 і від 12 травня 2007 р. №724» внесені зміни до Санітарних правил в лісах України та Правил поліпшення якісного складу лісів.

Основними змінами Санітарних правил в лісах України є:

– строки та місця здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів визначаються з урахуванням вимог ст. 39 Закону України «Про тваринний світ»;

– у зонах природно-заповідного фонду забороняється проведення суцільних санітарних рубок, вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев та ліквідація захаращеності;

– забороняється здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів навколо місць гніздування хижих птахів, занесених до Червоної книги України (радіусом 500 метрів), та чорного лелеки (радіусом 1000 метрів), токовищ глухарів, тетеруків (радіусом 300 метрів);

– відбір дерев для санітарних рубок у межах природно-заповідного фонду проводиться за участю головного природознавця. Для вибіркових санітарних рубок дерева під зруб нумеруватимуть, складатимуть нумераційну відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх на рубку. Зберігатимуть і окремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об'єктів живої природи – про це робитимуть відмітку в матеріалах відводу та лісорубному квитку.

Нова редакція передбачає інформування громадськості про стан лісових насаджень та прозорість прийняття рішень щодо підстав планування і правомірності призначення у них відповідних санітарно-оздоровчих заходів. Інформація про планування, обґрунтування та обсяги санітарних рубок буде оприлюднюватися на сайтах органів місцевого самоврядування та відомств, яким підпорядковані ліси.

Детальніше з документом можна ознайомитись на веб-сайті Верховної Ради України www.zakon.rada.gov.ua.

Державна екологічна інспекція у Луганській області закликає громадян та лісокористувачів суворо дотримуватись Санітарних правил в лісах України!

оновлено: 2016-12-08 11:49:51

Головним спеціалістом відділу інструментально – лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Луганській області пройдено курси підвищення кваліфікації працівників територіальних органів Державної екологічної інспекції України з 15 по 17 листопада 2016 року на тему: «Організація та здійснення інструментально – лабораторного контролю скидів у водні об’єкти».

За результатами підсумкового заняття, яке проведено 17 листопада 2016 р. у Державній екологічній інспекції України (м. Київ), головним спеціалістом відділу інструментально – лабораторного контролю отримано свідоцтво про успішне проходження курсів та підвищення кваліфікації.

оновлено: 2016-11-30 08:57:59

До уваги!

Відповідно до ст.19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» полювання на пернату дичину може здійснюватися у такі строки:

- на норця великого,качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) - у серпні - грудні;

- на гусок: сіру, білолобу велику, гуменника - у серпні - січні;

- на куріпку сіру, фазана - у жовтні - грудні;

- на перепела - у серпні - листопаді.

Попереджаємо! Розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 13 вересня 2016 року №533 заборонено полювання на пернату дичину на території Луганської області у мисливський сезон 2016/2017 років.

оновлено: 2016-11-16 10:20:02

Уряд вніс зміни до списку контрольованих державою прекурсорів

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою небезпечну хімічну сполуку «фенілнітропропен» віднесено до переліку контрольованих державою прекурсорів. Відповідне рішення прийнято 26 жовтня 2016 року за проектом постанови, який представив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Відсутність законодавчих механізмів не дозволяла Департаменту протидії наркозлочинності в повній мірі протистояти проблемі поширення заборонених психотропів. Одним з них є фенілнітропропен, який широко використовувався наркодилерами для виготовлення амфетаміну.

Дана речовина легально потрапляла на територію України у зв’язку з відсутністю законодавчої заборони на її обіг. Після цього за допомогою внесення деяких змін до її формули виготовлявся наркотик. Лише у 2016 році Національною поліцією України викрито та припинено діяльність 80 таких нарколабораторій.

Досі Національна поліція боролася лише з наслідками вільного обігу фенілнітропропену. Правоохоронці лише документували діяльність нарколабораторій та вилучали вже виготовлений амфетамін, не маючи змоги усунути саму можливість появи на території держави цієї наркосировини. 26 жовтня 2016 року Урядом підтримано ініціативу Міністерства внутрішніх справ та прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 747 «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», якою цю хімічну сполуку віднесено до переліку контрольованих державою прекурсорів. Указані практичні кроки Міністерства внутрішніх справ України і Національної поліції України дозволять ефективно протидіяти нарколабораторіям, що виготовляють амфетамін.

оновлено: 2016-11-16 10:16:40

Уряд прийняв рішення про ліквідацію територіальних органів Держгеокадастру та Держземагентства в районах та містах обласного значення з їх подальшою реорганізацією у структурні підрозділи головних управлінь Держгеокадастру в областях.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 р. № 581 «Про реформування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру».

Уряд постановив ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру і Державного агентства земельних ресурсів за переліком згідно з додатком:

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249286591

Прийняття постанови надасть можливість удосконалити організаційні умови роботи територіальних органів Держгеокадастру, ефективно та економно використовувати матеріальні і фінансові ресурси Держгеокадастру.

оновлено: 2016-09-12 13:04:53

До відома громадян та суб’єктів підприємницької діяльності!

Останнім часом Державна екологічна інспекція у Луганській (далі - Інспекція) області велику увагу приділяє боротьбі з незаконним розміщенням побутових та інших відходів. З цією метою Інспекцією проводяться рейдові перевірки місць вірогідного скидання таких відходів. За несанкціоноване скидання відходів діючим адміністративним законодавством передбачено накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн. та на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 грн.

Враховуючи, що штрафні санкції за порушення Закону України «Про відходи» в частині боротьби з незаконними сміттєзвалищами не відповідають фактичним витратам по їх ліквідації Міністерство екології ініціює суттєве підвищення штрафів за незаконні сміттєзвалища.

оновлено: 2016-09-06 13:25:35

Державна екологічна інспекція у Луганській області нагадує про затвердження «Порядку внесення відомостей про об’єм видобутих підземних вод водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод» (далі - Порядок), наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 23.03.2016 № 110 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 07.04.2016 р. № 517/28647.

Наказом визначено, що водокористувачі, які отримали спеціальний дозвіл на користування надрами та/або дозвіл на спеціальне водокористування до набрання чинності цим наказом, повинні здійснити підключення до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод у тримісячний строк з дня набрання чинності цим наказом.

Порядком встановлено єдину процедуру внесення відомостей про об’єм видобутих підземних вод водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод.

Зазначений Порядок є обов'язковим до виконання всіма юридичними та фізичними особами - підприємцями, які є власниками або користувачами земельних ділянок, у межах яких розташовані та експлуатуються артезіанські свердловини, та в установленому законодавством порядку отримали спеціальний дозвіл на користування надрами та/або дозвіл на спеціальне водокористування.

оновлено: 2016-08-29 10:15:00

Увага! Заборона на вилов раків

В Україні з 1 серпня діє щорічна літньо-осіння заборона на вилов раків, пов'язана із періодом другої линьки раків. Вона триває від кількох годин до доби. Однак формування і зміцнення нового панцира займає 1-1,5 місяці.

Як повідомили в Державному агентстві рибного господарства, заборона на вилов раків діятиме до 30 вересня включно. У водоймах Луганської області заборона діятиме з 20 серпня до 30 вересня 2016 року.

Державна екологічна інспекція у Луганській області нагадує, що за порушення вилову раків у цей період браконьєрам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 до 680 гривень. Крім того, за кожного виловленого рака доведеться заплатити по 25,50 гривні компенсації. Після закінчення терміну заборони на лов раків одному рибалці в добу дозволяється виловити не більше 30 штук. Забороняється ловити раків у темний час доби з використанням підсвітки.

оновлено: 2016-08-15 15:38:42

До уваги суб'єктів господарювання!

Уряд встановив вимоги до суб'єктів господарювання, що мають намір провадити діяльність із поводження з небезпечними відходами. Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 446 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами» затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

Рішення Уряду спрямоване на встановлення вичерпного переліку документів, які додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, а також визначення вичерпного переліку організаційних, кадрових, технологічних вимог, обов'язкових для виконання під час провадження зазначеної діяльності.

оновлено: 2016-08-02 11:42:02

Шановні любителі пікніків!

Літо набирає кульмінаційної відмітки. У вихідні дні хочеться побавите себе відпочинком біля водойм та заховатися у прохолодному затишку лісових масивів. Але багато відпочивальників турбується про свій благоустрій, забуваючи про природу, що довкола нас. Увечері, після заходу сонця можна спостерігати, як стоять одинокі або у компанії таких же «залишених» пакети зі сміттям, так би мовити результат відпочинку мешканців та гостей нашого чудового міста.

Тому потурбуйтесь, щоб місце після Вашого відпочинку залишалось прибраним та чистим, готовим зустрітись з Вами наступного разу.

оновлено: 2016-07-12 09:02:06
© 2008 Державна екологічна інспекція у Луганській області