Офіційний сайт Державної Екологічної інспекції у Луганської області
93400, м. Сєвєродонецьк,
вул. Гагаріна, 93
факс (06452)30290

Державна екологічна інспекція у Луганській областіДержавний нагляд у сфері охорони навколишнього природного середовища
"Нерест"

Увага! Нерест 2017

Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі – Інспекція) повідомляє, що відповідно до Наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області №3 від 10 березня 2017 р. встановлені наступні строки заборони на лов (добування) водних біоресурсів на період нересту риби і розмноження інших водних біоресурсів на рибогосподарських водних об'єктах, що знаходяться на підконтрольної української владі території Луганської області:

- у річках та їх кореневих водах - з 1 квітня до 20 травня (включно);

- у водосховищах, ставках - з 1 квітня до 10 червня (включно);

у придаткових водоймах (озерах, старицях, притоках та ін.) - з 1 квітня до 30 червня (включно);

Заборона на лов (добування) раків на час виношування ними ікри, личинок та на періоди першої і другої линьок на всіх рибогосподарських водних об’єктах:

- з 1 квітня до 30 червня (включно);

- з 20 липня до 30 серпня (включно).

Перелік дозволених місць щодо здійснення любительського лову риби на час весняно-літньої заборони в рибогосподарських водних об’єктах Луганської області у 2017 році наведений у додатку до Наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об'єктах Луганської області у 2017 році №3 від 10 березня 2017 р.

У заборонений весняно-літній нерестовий період любительський лов риби дозволяється тільки з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком або спінінгом (для блесніння) на наступних ділянках рибогосподарських водойм, з обов'язковим дотриманням пунктів 4.6 та 4.11 «Правил любительського і спортивного рибальства» щодо добової норми вилову та мінімального розміру риб, інших водних біоресурсів.

Річки

р. Сіверський Донець:

— на ділянці від гирла р. Красна до автомобільного мосту між м. Новодружеськ та м. Рубіжне, по обох берегах (Кремінський р-н).

р. Айдар:

— в межах смт. Новопсков — на ділянці від автомобільного мосту с. Осинове до автомобільного мосту с. Ікове, по обох берегах (Новопсковський р-н);

— на ділянці - на відстані 200 м за течію від автомобільного мосту с. ІІідгорівка до автомобільного мосту с. Новоселівка, по обох берегах (Старобільський р-н);

- в межах смт. Новоайдар - на ділянці від старого до нового автомобільних мостів, по обох берегах;

- на ділянці від с. Шульгинка до мосту с. Співаківка, по обох берегах (Новоайдарський р-н).

р. Деркул:

— на ділянці від нижнього за течією автомобільного мосту смт. Біловодськ до автомобільного мосту траси «Луганськ - Біловодськ» у с. Городище, по обох берегах (Біловодський р-н).

р. Красна:

— на ділянці в межах м. Сватове, по обох берегах;

— на ділянках в адміністративних межах населених пунктів Кремінського р-ну.

Водосховища та ставки

Біловодський район:

— Біловодське водосховище - з греблі.

Білокуракинський район:

— нижній ставок с. Дем’янівка;

— водосховище Наливне - з греблі від насосної станції 500 м у напрямку с. Павлівка.

Новопсковський район:

— Булавинівське водосховище (с. Піски) - з греблі та 600 м від неї у напрямку риббази.

Сватівський район:

— Чепигівське водосховище - з греблі та 300 м по двох сторонах від неї;

— ставок с. Коломийчиха - з греблі та 100 м по двох сторонах від неї;

— ставок с. Надія - з греблі та 200 м по двох сторонах від неї;

— Сватівське водосховище - з греблі;

— Райгородське водосховище - з греблі та 200 м по двох сторонах від неї;

— Оборотнівське водосховище - з греблі та 200 м по двох сторонах від неї;

— Софіївське водосховище - з греблі та 200 м по двох сторонах від неї.

Старобільський район:

— ставок № 3 с. Половинкине - з греблі та 300 м по правому берегу від неї.

Кремінський район:

— Новоастраханське водосховище - 300 м по правому берегу від греблі;

— ставок с. Варварівка (Дальня Мечетна) - з греблі та 100 м по лівому берегу від неї.

Троїцький район:

— Демино-Олександрівське водосховище - з греблі;

— Бабичевське водосховище - 1 (верхнє) - з греблі;

— Бабичевське водосховище - 2 (нижнє) - з греблі.

Забороняється протягом всього року вилов наступних видів риб, які занесені до Червоної книги України: Мінога українська, Карась золотий, Шемая азовська, Ялець Данилевського, Вирезуб причорноморський, Минь річковий, Стерлядь прісноводна, Осетер російський, Білуга звичайна, Підуст волзький, Бистрянка російська, Йорж носар і рідких видів: Рибець звичайний.

Також повідомляємо, згідно ч.3 ст. 85 КУпАП порушення правил рибальства, – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) правопорушники притягуються до відповідальності за ч.4 ст. 85 КУпАП - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Відповідно до ч.1 ст.85-1 виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь добування (збирання) об'єктів тваринного або рослинного світу, а також збут незаконно добутої продукції - тягнуть за собою накладення штрафу від дев'яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.

Відповідно до ч.1 ст.88-1 порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої. Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

За кожну незаконно виловлену рибину відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1209 від 21.11.2011 року нараховуються збитки в розмірі: товстолоб - 255 гривень; амур білий - 255 гривень; краснопірка - 68 гривень; верховодка (уклія) -17 гривень; карась сріблястий - 17 гривень; лин -119 гривень; лящ -170 гривень; плоскирка - 34 гривні; сазан - 306 гривень; сом - 425 гривень; судак - 510 гривень; щука - 340 гривень; раки - 25,5 гривень.

оновлено: 2017-04-04 16:27:33

З 1 квітня по всій території України розпочинається операція «Нерест». Інспекція повідомляє, що в період нересту забороняється:

 • промислове і любительське рибальство та пересування будь - яких плавзасобів на водних об’єктах, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів;
 • організація змагань з рибальства;
 • проведення у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальних, вибухових, бурових робіт, видобутку гравію та піску, інших робіт, які негативно впливають на стан водойм.

У заборонений період дозволено здійснювати любительське рибальство на спеціально зазначених ділянках водойм, які не є місцями нересту риби, або масового їх зосередження з обов'язковим дотриманням вимог Правил любительського і спортивного рибальства

.

Згідно наказу Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Луганській області №2 від 20.03.2015 відповідно до Правил рибальства встановлені наступні терміни заборони на лов (добування) водних біоресурсів на період нересту риби і розмноження інших водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, що знаходяться на підконтрольної української владі території Луганської області:

 • у річках та їх кореневих водах – з 1 квітня до 20 травня;
 • у водосховищах, ставках – з 1 квітня до 10 червня;
 • у придаткових водоймах (озерах, старицях, притоках та ін.) – з 1 квітня до 30 червня;

На лов (добування) раків:

 • з 1 квітня до 30 червня (під час відтворення);
 • з 20 серпня до 30 вересня (під час линьок).

У заборонений період дозволяється здійснювати любительське рибальство однією поплавковою або донною відкою із одним гачком і спінінгом (для блешнення) з берега виключно у світлу пору доби на спеціально визначених ділянках водойм:

1. Річки

р. Сіверський Донець:
 • Лівий та правий береги від гирла р. Красна до автомобільного мосту між м. Новодружеськ та м. Рубіжне (Кремінський р-н).
р.Айдар:
 • В межах смт. Новопсков – лівий та правий береги від автомобільного мосту с. Осинове до автомобільного мосту с. Ікове (Ново псковський р-н);
 • Лівий та правий береги від автомобільного мосту с. Під горівка до автомобільного мосту с. Новоселівка (Старобільський р-н);
 • В межах смт. Новоайдар – лівий та правий береги від старого до нового автомобільних мостів;
 • Від с. Шульгинка до мосту с. Співаківка (Новоайдарський р-н).

р. Деркул:
 • Лівий та правий береги від нижнього за течією автомобільного мосту смт. Біловодськ до автомобільного мосту траси «Луганськ-Біловодськ» у с. Городище (Біловодський р-н);

р. Красна:

 • Лівий та правий береги в межах м. Сватове;
 • В адміністративних межах населених пунктів Кремінського р-ну.

2. Водосховища, ставки та озера Біловодський район:
 • Біловодське водосховище – з греблі.
Білокуракінський район:
 • Ставок с. Хоменкове – 100 м по лівому берегу від греблі;
 • Середній ставок с. Демянівка.

Новопсковський район:
 • Булавинівське водосховище (с. Піски) – з греблі та 600 м від неї у напрямку риб бази;
 • Ставок с. Піски – з греблі та 300 м від неї у напрямку риб бази;
 • Новобілянське водосховище – з греблі та 200 м у напрямку риб бази.

Сватівський район:
 • Чепігівське водосховище – з греблі та 300 м з обох боків від неї;
 • Ставок с. Коломойчиха – 100 м з обох боків від греблі;
 • Ставок с. Надія – з греблі та 200 м з обох боків від неї

Старобільський район:
 • Водосховище с. Колмиківка – з греблі;
 • Ставок №3 с. Половинкине – з греблі та 500 м по правому берегу від неї.

Кремінський район:
 • Ново астраханське водосховище – 300 м по правому берегу від греблі;
 • Ставок Мала Мечетна с. Вар варівка – з греблі та 100 м по лівому берегу від неї.

Троїцький район:
 • Деміно-Олександрівське водосховище – з греблі;
 • Тимонівське водосховище – з греблі та 500 м з обох боків від неї;
 • Бабічевське водосховище (2-е нижнє) – з греблі;
 • Ставок с. Царівка – з греблі та 300 м по лівому боку від неї.

Забороняється протягом всього року вилов видів водних біоресурсів, занесених до Червоної Книги України: Міного українська, Карась золотий, Шемая азовська, Ялець Данилевського, Вирезуб причорноморський, Минь річковий, Стерлядь прісноводна, Осетер російський, Білуга звичайна, Севрюга звичайна, Бистрянка російська, Берш, Йорж носар і рідких видів: Рибець звичайний.

За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, за вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову у заборонених містах порушники притягуються до адміністративної відповідальності згідно статті 85 частина 3 КУпАП і підлягають штрафу від 34 до 170 гривень. Якщо ж лов відбувався забороненими знаряддями лову - сіткою, острогою, павуком, електроловом тощо, то за таке порушення передбачена відповідальність згідно статті 85 частина 4 КУпАП, і за рішенням суду штраф становитиме від 340 до 680 гривень.

Виготовлення та збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного світу передбачено статтею 85-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою відповідальність за рішенням суду від 153 до 357 гривень.

Придбання чи збут об’єктів тваринного чи рослинного світу тягне за собою відповідальність за статтею 88-1 КУпАП, і за рішенням суду винні підлягають штрафу від 51 до 255 гривень.

За кожну незаконно виловлену рибину відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 року нараховуються збитки в розмірі: товстолобик -255 гривень; амур білий - 255 гривень; краснопірка - 68 гривень; верховодка -17 гривень; карась сріблястий - 17 гривень; лин -119 гривень; лящ-170 гривень; плоскирка - 17 гривень; білизна - 255 гривень; сазан -306 гривень; плітка - 85 гривень; сом - 425 гривень; судак - 510 гривень; щука - 340 гривень; раки - 25,5 гривень

оновлено: 2015-04-24 08:37:01
© 2008 Державна екологічна інспекція у Луганській області