Офіційний сайт Державної Екологічної інспекції у Луганської області
93400, м. Сєвєродонецьк,
вул. Гагаріна, 93
факс (06452)30290

Державна екологічна інспекція у Луганській областіДержавний нагляд у сфері охорони навколишнього природного середовища
"Первоцвіт"

Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі – Інспекція) повідомляє відповідно доручення Державної екологічної інспекції України №18 від 24 лютого 2017 року, вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про червону книгу України», керуючись Положенням про Державну екологічну інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 13 квітня 2011 року №454/2011, Положенням про державну екологічну інспекцію в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженим наказом Мінприроди України від 4 листопада 2011 року №429, зареєстрованого в Мін'юсті 25 листопада 2011 року за №1347/20085 про посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу.

Інспекція попереджає про адміністративну відповідальність, відповідно до ч.1 ст.88-1 КУпАП порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу (Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу), – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.

Відповідно до ч.2 ст.88-1 КУпАП ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Згідно ст.90 КУпАП порушення вимог щодо охорони видів рослин, занесених до Червоної книги України (Погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов вирощування рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, пошкодження), – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.

оновлено: 2017-03-03 14:42:08

Вже пригріло лютневе сонечко, сніг та крига починають розтавати, де взагалі розтанула. Саме в цей теплий період починають з’являтися перші квіти – перші вісники весни – проліски, крокуси (або як їх ще називають – підсніжники), гіацинти. Але внаслідок бездумного та безжального знищення людиною ці прекрасні, тендітні та дуже вразливі створіння природи оказалися під загрозою зникнення. На сьогоднішній день проліски, крокуси, гіацинти та ще багато першоцвітів занесені до Червоної книги України та знаходяться під охороною Закону. Найбільший пік збору та продажу первоцвітів припадає на 14 лютого (День Святого Валентина та на 7-8 березня (Міжнародний жіночий день).

З метою виявлення осіб, які наносять збитки природі, бездумно зриваючи першоцвіти, а також припинення та попередження незаконного збирання та продажу рідкісних ранньоквітучих рослин Державною екологічною інспекцією проводиться операція «Первоцвіт-2015». В межах операції працівниками Інспекції, спільно з працівниками міліції відпрацьовуватимуться місця можливого збору та збуту ранньоквітучих рослин.

Відповідно до ст. 88-1 КУпАП за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу передбачена відповідальність у вигляді штрафу на суму від 51 до 255 грн. з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої. За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – штраф на суму від 153 до 408 грн. з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.

Відповідно до ст. 90 КУпАП за погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження передбачена відповідальність у вигляді штрафу на громадян на суму від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 грн. 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Крім того, за кожен екземпляр незаконної добутої рослини, занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн. за одиницю, шафрани (крокуси), підсніжники від 49 грн. до 62 грн. за одиницю в залежності від виду, сон трава від 37 грн. до 62 грн. за одиницю в залежності від виду.

Державна екологічна інспекція у Луганській області сподівається на Вашу відповідальність та небайдужість й закликає мешканців області не здійснювати збір ранньоквітучих рослин, їх продаж, а також купівлю! Збережемо природу для наших дітей та онуків!

оновлено: 2015-10-16 15:20:46
© 2008 Державна екологічна інспекція у Луганській області