Офіційний сайт Державної Екологічної інспекції у Луганської області
93400, м. Сєвєродонецьк,
вул. Гагаріна, 93
факс (06452)30290

Державна екологічна інспекція у Луганській областіЗворотній зв'язок
Питання-відповіді
Додати запитання

Йолкіна Ірина Олександрівна, 14.03.2019 15:56
Доброго дня. Я побачила повідомлення групи в соц.мережах "Помощь бездомным животным региона СЕВЕРОДОНЕЦК" про постійні знущання над дикою твариной у с.Боровеньки, вул.Полева Посылання: https://vk.com/club131304279?w=wall-131304279_6365%2Fall Будь ласка, дайте відповідь, кто займається вирішенням таких питань? Як можливо припинити це жахіття?
Відповідь:

Шановна Ірино Олександрівно!

Розглянувши вищезазначене запитання Інспекція повідомляє наступне. Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017 "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", працівники Інспекції не мають можливості перейти до посилання вказаного у запитанні.

Для більш детального розгляду цього питання, Інспекція пропонує направити звернення на електронну пошту lug@dei.gov.ua.


Палій Микола Антонович, 28.02.2018 15:25
Як і коли можливо стати громадським інспектором , чи є державний інспектор в Станиці Луганській ?
Відповідь:

Шановний Микола Антоновичу!

Розглянувши Ваш лист Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі-Інспекція) надає наступну інформації. Відповідно до Положення про громадських інспекторів з охорони довкілля, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 27.02.2002 № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2002 за № 276/6564, громадянин, який бажає бути громадським інспектором, подає до Інспекції письмову заяву та подання організації, що його рекомендує. Громадськими інспекторами можуть бути громадяни України, що досягли 18 років, мають досвід природоохоронної роботи. Громадські інспектори призначаються після проходження співбесіди з керівниками Інспекції та виявлення претендентом знань з основ природоохоронного законодавства. Громадські інспектори виконують роботу на громадських засадах, без увільнення від основної роботи і без додаткової оплати праці.

Для допущення до співбесіди претендент надає Інспекції (в одному примірнику) такі документи: подання від громадської організації природоохоронного спрямування або державного інспектора за встановленою формою; картку погодження на виконання обов’язків громадського інспектора за встановленою формою згідно наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 27.02.2002 №88 «Про затвердження Положення про громадських інспекторів з охорони довкілля»; копію атестата чи диплома про освіту; копію довідки про визнання іноземного документа про освіту, завірену в установленому порядку (за наявністю); особисту картку громадського інспектора за встановленою формою; дві фотокартки розміром 3х4.

Також Інспекція повідомляє, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Луганської області діють в межах своїх повноважень на всій підконтрольній території Луганської області.


Масалова Татьяна Вячеславовна, 17.09.2017 07:40
Здравствуйте! Я работаю в Попаснянском территориальном управлении. Прошу дать разъяснения в следующих вопросах. 1. Согласно какого нормативного документа разрабатываются "Правила скидання стічної води підприємствами у комунальну та відомчу каналізацію"? 2. Согласовывает ли Государственная экологическая инспекция "Правила скидання стічної води підприємствами у відомчу каналізацію"? Если "да", то разъясните порядок согласования. Спасибо.
Відповідь:

Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі-Інспекція) в межах своєї компетенції уважно розглянула Ваше звернення від 17.09.2017 щодо надання роз’яснень, повідомляє наступне.

Щодо першого запитання: станом на 20.09.2017 зазначені у Вашому звернені «Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України» затверджені наказом Держбуду України від 19.02.2002 року N 37, втратили чинність на підставі розпорядження КМУ від 10.03.2017 № 166-р.

Щодо другого запитання: відповідно до «Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» затвердженого наказом Мінприроди України від 04.11.2011 № 429 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25.11.2011 за № 1347/20085, погодження скидання стічної води підприємствами у комунальну та відомчі системи каналізації не відноситься до повноважень Інспекції.

Водночас зазначаємо, листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, а мають лише роз’яснювальний, інформаційний характер і не встановлюють жодних правових норм.


Барабаш Александр Владимирович, 18.08.2017 20:46
Здравствуйте. У меня сложилась неприятная ситуация - моя семья фактически лишилась квартиры (квартира то есть ,но жить в ней невозможно). Рядом возле моего дома (Гвардейский 8-Б) недавно открылось кафе "Грузия". Моя квартира находится на 5-м этаже в торце дома и выходит прямо на это кафе. Весь дым идёт прямо ко мне в окна (трубы по высоте находятся как раз на уровне окон) - вся квартира пропиталась вонью горелого сала ,у детей постоянный кашель. Что я могу сделать в этой ситуации ? Куда мне обращаться ? Моей дочери рожать через 2-3 дня и новорожденному ребёнку придётся жить в таких условиях ? Очень надёюсь на Вашу помощь. P.S.К грохочущей до 11 вечера музыке ещё можно привыкнуть ,но из-за дыма жить здесь нереально.
Відповідь:

Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі-Інспекція) в межах своєї компетенції уважно розглянула Ваше звернення від 18.08.2017 щодо негативного впливу на стан здоров’я від діяльності кафе «Грузія», повідомляє наступне.

Згідно «Положення про державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» затвердженого наказом Мінприроди України від 04.11.2011 № 429 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25.11.2011 за № 1347/20085, здійснення державного нагляду (контролю) зазначених у Вашому зверненні питань не входить до компетенції Інспекції.

Також повідомляємо, що визначення ступеню ризику для здоров’я населення погіршенням показників якості повітря та надання органам місцевого самоврядування пропозицій щодо вжиття заходів для досягнення допустимого рівня вмісту шкідливих домішок (гігієнічних вимог) в атмосферному повітрі населених пунктів віднесено до компетенції суб’єкту державної системи моніторингу довкілля, у частині вмісту шкідливих хімічних речовин в атмосферному повітрі у місцях проживання та відпочинку населення - Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно ст. 42 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” Головними державними санітарними лікарями відповідних територій можуть у відношенні підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, застосовуватися заходи для припинення порушень санітарного законодавства, а саме – обмеження, зупинення або заборона викидів (скидів) забруднюючих речовин за умови порушення санітарних норм.

З огляду на викладене, розгляд питань зазначених у Вашому зверненні, відноситься до компетенції Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області.


© 2008 Державна екологічна інспекція у Луганській області