Офіційний сайт Державної Екологічної інспекції у Луганської області
93400, м. Сєвєродонецьк,
вул. Гагаріна, 93
факс (06452)30290

Державна екологічна інспекція у Луганській областіПрес-служба

27 грудня 2018, 14:59
Звернення громадян протягом 2018 року

Протягом 2018 року на адресу Державної екологічної інспекції у Луганській області надійшло 206 звернень громадян, з них:

85 звернень надійшли поштою та на електронну адресу Інспекції (42 % від загальної кількості отриманих). В тому числі 19 звернень від громадян на телефонну “гарячу лінію”, яка діє при Інспекції, 3 — колективних звернення та 2 повторних звернення громадянки.

119 – через органи влади, а саме Державної екологічної інспекції України, Управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, Сєвєродонецької місцевої прокуратури, Щастинської міської ради, Лисичанської міської ради, Сєвєродонецької міської ради, ГУ Держпродспоживслужби, Прокуратури Луганської області, Луганської обласної державної адміністрації, Кремінської міської ради (58 %). З них 40 з урядової “гарячої лінії” КМУ та 2 повторних звернення.

Згідно класифікації з 87 звернень – 85 скарг та 2 заяви щодо надання розяснень. Усі звернення розглянуті, по 66 зверненням вирішено позитивно, заявникам направлено відповіді, по 3 зверненням надано роз'яснення, 3 – повернуто заявнику відповідно до ст.5 ЗУ «Про звернення громадян», 6 - передано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України про звернення громадян», 3 звернення не підлягало розгляду відповідно до ст. 8 ЗУ “Про звернення громадян”, 2 звернення були повторні, по 3 зверненням було відмовлено у проведенні позапланових заходів Державною регуляторною службою України, 1 — залишається у стадії розгляду.

З 119 звернень, які надійшли через органи влади, 117 скарг та 2 заяви. З них 102 вирішено позитивно, заявникам надано відповіді, 9 – надано роз’яснення щодо проведення заходів відповідно до ст. 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», 4 передано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України, 4 звернення не підлягало розгляду відповідно до ст. 8 ЗУ “Про звернення громадян”.

З 40 звернень, які надійшли з КМУ 35 — розглянуто позитивно та надано відповіді, 4 звернення не підлягало розгляду відповідно до ст. 8 ЗУ “Про звернення громадян”, 1 звернення передано за належністю відповідно до ст. 7 ЗУ “Про звернення громадян”.

81 звернення громадян, які надійшли поштою, та 115 звернень, які надійшло через органи влади, стосуються екології та природних ресурсів, 10 звернення стосуються інших питань, які не належать до повноважень Інспекції, тому були передані за належністю відповідно до ст. 7 Закону України про звернення громадян». Основними темами звернень були порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони атмосферного повітря, про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, у сфері охорони та раціонального використання об’єктів рослинного та тваринного світу, порушення правил полювання, поводження з відходами різного походження та утворення стихійних сміттєзвалищ.

В ході опрацювання звернень знаходили підтвердження зазначені у них фактів, наприклад: щодо порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ТОВ “Інтер Ремдорбуд” у сфері охорони водних ресурсів та атмосферного повітря; щодо незаконної порубки невстановленими особами 113 дерев різних видів на території с. Смолянинове Новоайдарського району; щодо порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ПП “Луганськавтогаз” у сфері поводження з відходами та охорони атмосферного повітря. щодо незаконної вирубки зелених насаджень на території Новострільцівської сільської ради Міловського району; щодо стихійного сміттєзвалища на території м. Лисичанськ; щодо порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ЛКСП “Лисичанськводоканал” у сфері охорони водних ресурсів та з боку посадових осіб ПАТ “Лисичанськвугілля” у галузі охорони атмосферного повітря, водних ресурсів, земельних ресурсів та поводження з відходами; зафіксовані порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ТОВ “Лисичанський желатиновий завод” у галузі охорони атмосферного повітря; щодо незаконної порубки дерев у полезахисних лісосмугах навколо міст Лисичанськ та Сєвєродонецьк; щодо існування несанкціонованого сміттєзвалища, розташованого в районі перетинання вулиць м. Привілля; щодо порушення вимог природоохоронного законодавства у галузі полювання на території Єпіфанівської сільської ради Кремінського району; щодо незаконного полювання невстановленими особами поблизу с. Гречишкине Новоайдарського району; щодо наявності фактів браконьєрства при вилові риби на водному обєкті (озеро “Стегли”), який розташований поблизу с. Муратово Новоайдарського району та інше.

За результатами таких перевірок було вжито відповідні заходи реагування (матеріали направлялись до правоохоронних органів, порушників притягнуто до адміністративної відповідальності, надано обов'язкові до виконання приписи щодо усунення порушень, тощо).

І навпаки, деякі, викладені у зверненнях, факти при проведенні перевірки не підтверджувались. Наприклад, в ході перевірки не знайшли свого підтвердження факти щодо штучного створення водних обєктів та розведення в них риб на земельних ділянках м. Щастя; не знайшли свого підтвердження факти щодо ймовірних порушень вимог законодавства у сфері охорони земельних ресурсів на території складу паливно-мастильних матеріалів ВП “Луганська теплова електрична станція” ТОВ “ДТЕК Східенерго”; фактів засмічення земельної ділянки або наявності несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів м. Старобільськ у зверненні гр. Імаметдинової О.В. не встановлено; щодо виявлення стихійного сміттєзвалища по дорозі Рубіжне-Мілове не встановлено; не було виявлено існування несанкціонованих сміттєзвалищ по вказаним координатам м. Сєвєродонецьк, с. Передільське Станично-Луганського району та інше.

Крім цього, за звітній період Інспекція отримала 12 звернень від депутатів рад різних рівнів.
RSS
18 березня 2019, 09:40
Проведено лекцію у дошкільному навчальному закладі № 12 «Малюк»
13 березня 2019 року інспекторами Державної екологічної інспекції у Луганській області проведено лекцію у дошкільному навчальному закладі № 12 «Малюк» на тему: «Збереження ранньоквітучих рослин». Інспектори розповіли дітям про красу оточуючого світу, про Червону книгу України та необхідність збереження первоцвітів. Вихованці середньої групи уважно слухали доповідачів та охоче спілкувалися. На останок діти дуже зраділи, коли отримали не тільки цікаву розповідь, а й подарунки у вигляді паперових квітів, які власноруч зробили для них державні інспектори.
Докладніше »


15 березня 2019, 09:25
Проведено лекцію для вихованців Лисичанського дошкільного навчального закладу № 12 «КАТРУСЯ»
В ході лекції було розглянуто такі питання, як збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, заборони торгівлі декоративними видами рослин та їх частинами, перелік рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослин занесених до Червоної книги України, а також про накладання штрафів за реалізацію об’єктів рослинного світу.
Докладніше »
14 березня 2019, 15:47
Урочисте прийняття Присяги новопризначених державних службовців
13 березня в присутності начальника Інспекції Гацько Анатолія, першого заступника начальника Федорченко Ганни, завідувача сектору управління персоналом Ковальової Тетяни, завідувача сектору правового забезпечення Матвєєва Павла та головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції Маркова Ігоря новопризначені державні службовці Рубашко Євген та Таращенко Григорій публічно склали Присягу державного службовця.
Докладніше »
14 березня 2019, 08:45
На території Луганської області продовжують функціонувати у повному обсязі 3 поста екологічного контролю
Протягом січня 2019 року постами екологічного контролю здійснено радіологічний контроль 304 партій вантажів, загальним об’ємом 113762 тон. Державними інспекторами перевірено 1411 одиниць автомобільного транспорту та 1581 залізничних вагони.
Докладніше »
14 березня 2019, 08:13
У межах природоохоронної акції «Первоцвіт» державні інспектори провели бесіду
Свої знання представники Державної екологічної інспекції у Луганській області презентували у пізнавальній лекції учням одинадцятого класу Бутівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, та учням шостих класів Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старобільського району на актуальну тематику весняного сезону: «Збереження та охорона первоцвітів».
Докладніше »
14 березня 2019, 08:05
Здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) Єпіфанівської сільської ради
З метою перевірки стану усунення порушень вимог природоохоронного законодавства, виявлених під час планової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища Державною екологічною інспекцією у Луганській області в березні 2019 року здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) Єпіфанівської сільської ради Кремінського району Луганської області. Під час здійснення позапланової перевірки встановлено факт невиконання припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства
Докладніше »
13 березня 2019, 16:10
посилено заходи державного нагляду (контролю) в 2019 році щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу
Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Луганської області спільно з громадськими інспекторами з охорони довкілля на території Луганської області виявлено факт пошкодження до ступеня не припинення росту одного куща верби, шляхом зламання гілок.
Докладніше »
13 березня 2019, 16:03
Інспекція закликає усіх небайдужих громадян приєднатися до операції «Першоцвіт-2019»
Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі - Інспекція) закликає усіх небайдужих громадян приєднатися до операції «Першоцвіт-2019», виявити екологічну свідомість,- не зривати, не продавати та не купувати перших весняних квітів й не плюндрувати довкілля. Адже збір цих рослин не дає можливості їм створити насіння. Зірване стебло з трьома першоцвітами означає загибель 45-60 насінин. І як наслідок відсутність нових рослин, що може призвести до їх зменшення та навіть зникнення.
Докладніше »
13 березня 2019, 15:56
Проведено лекцію серед учнів 5, 6 класів Лисичанської загальноосвітньої школи I-II ст. №9 з теми: «Охорона навколишнього природного середовища»
В ході лекції державний інспектор розповів школярам про діяльність екологічної інспекції, роз’яснив про здійснення на території України весняної операції «Первоцвіт-2019», про передбачену відповідальність за порушення вимог природоохоронного законодавства в частині незаконного придбання чи збуту ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.
Докладніше »
12 березня 2019, 10:49
Випалювання сухої рослинності та її залишків
З настанням весняної пори розпочинається підготовка до польових робіт – землю готують до обробітку, спалюють суху траву на полях, лісосмугах, смугах автошляхів. А саме це є причиною виникнення пожеж та завдає невиправної шкоди природі. Кожен факт підпалу – є злочином проти довкілля, адже головна його небезпека полягає в руйнуванні біоценозу екосистеми.
Докладніше »
12 березня 2019, 08:38
Лісові пожежі
Час весняних свят – один з «найгарячіших» періодів, адже значна частина населення прагне відпочити від гамірного міста у лісі. Проте, через людську недбалість у цей період виникає найбільше пожеж. Не дивлячись на застереження, населення нехтує усіма правилами поводження у лісі.
Докладніше »
12 березня 2019, 08:05
Інспекція проводить перевірки щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства
В межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі - Інспекція) проводить перевірки щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, а саме: • незаконної торгівлі рослинним та тваринним світом; • використання, охорони і відтворення об’єктів рослинного світу – законності порубки дерев; • ведення мисливського господарства та здійснення полювання; • використання територій та об’єктів природно - заповідного фонду; • охорони атмосферного повітря – спалювання сухої рослинності та її залишків, розпалювання багаття та порушення інших правил пожежної безпеки; • інші важливі питання в сфері охорони навколишнього природного середовища.
Докладніше »
11 березня 2019, 15:55
Інспекцією проведено 18 планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства
За результатами проведених перевірок виявлено 230 правопорушень, складено 230 протоколів про адміністративне правопорушення та винесено 189 постанов про накладення адміністративного стягнення на загальну суму 39,066 тис. грн., з яких стягнуто 36,482 тис. грн., а також 26 протоколів направлено на розгляд до судових органів.
Докладніше »
11 березня 2019, 15:30
Встановлено факт самовільної порубки сироростучих дерев до ступеня припинення росту на території Варварівської сільської ради
Зазначений факт є адміністративним правопорушенням відповідальність за яке передбачено ст.153 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За даним фактом складено протокол, винесено постанову та накладено штрафні санкції у розмірі 170 грн.
Докладніше »
11 березня 2019, 12:20
Інформація щодо видалення дерев
Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі - Інспекція) повідомляє, що відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зелені насадження – це дерева, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населеного пункту. Порядок оформлення дозволу на видалення зелених насаджень у межах населених пунктів регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року № 1045.
Докладніше »
07 березня 2019, 09:49
Увага!Конкурс на заміщення вакантних посад
01 березня 2019 року в Державній екологічній інспекції у Луганській області оголошений конкурсний відбір на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В», а саме головного спеціаліста відділу організаційно-аналітичної діяльності, документування, контролю та забезпечення діяльності. Строк подання документів до 17 год. 00 хв. 18 березня 2019 року.
Докладніше »
07 березня 2019, 09:24
Здійснено планову перевірку Варварівської сільської ради
Відповідно до «Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади», затвердженого постановою від 9 березня 1999 № 339 Державною екологічною інспекцією у Луганській області (далі - Інспекція) у лютому 2019 року здійснено планову перевірку Варварівської сільської ради Луганської області.
Докладніше »
07 березня 2019, 08:34
Виявлено факт грубого порушення правил рибальства
Так співробітниками Інспекції, спільно з БПСПОП «Луганськ - 1» ГУНП в Луганській області, ВП №1 м. Щастя Новоайдарського ВП та мешканцями міста було виявлено факт грубого порушення правил рибальства, а саме виявлено громадянина який за допомогою підводного знаряддя у забороненому місці здійснював відстріл риби та перевищив норму вилову на добу на одну особу. Такими діями правопорушник здобув рибу: сазан 7 шт, судак звичайний 4 шт.
Докладніше »
06 березня 2019, 13:11
20 березня - Всесвітній день Землі
У 1988-му році Всесвітній день Землі дійшов і до Країни Рад. Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах стали прийматися відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішенню екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на ціх дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків - почесних орденів і медалей багатьох країн світу. Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі.
Докладніше »
06 березня 2019, 13:06
14 березня - міжнародний День боротьби проти гребель
Із 177 найбільших рік світу (1 тис. км довжиною і більше) тільки третина не мають дамб та інших споруд на своєму головному руслі. 21 велика ріка вільна в своїй течії від витоку до гирла. Незарегульваними залишаються ще 43 великих приток великих рік, таких як Конго, Амазонка і Лєна. Будівництво дамб на річках – небезпечна тенденція, яка загрожує природі всієї планети.
Докладніше »


Сторінки:

Архів по роках:

201420152016201720182019

© 2008 Державна екологічна інспекція у Луганській області