Офіційний сайт Державної Екологічної інспекції у Луганської області
93400, м. Сєвєродонецьк,
вул. Гагаріна, 93
факс (06452)30290

Державна екологічна інспекція у Луганській областіПрес-служба

27 грудня 2018, 14:59
Звернення громадян протягом 2018 року

Протягом 2018 року на адресу Державної екологічної інспекції у Луганській області надійшло 206 звернень громадян, з них:

85 звернень надійшли поштою та на електронну адресу Інспекції (42 % від загальної кількості отриманих). В тому числі 19 звернень від громадян на телефонну “гарячу лінію”, яка діє при Інспекції, 3 — колективних звернення та 2 повторних звернення громадянки.

119 – через органи влади, а саме Державної екологічної інспекції України, Управління екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, Сєвєродонецької місцевої прокуратури, Щастинської міської ради, Лисичанської міської ради, Сєвєродонецької міської ради, ГУ Держпродспоживслужби, Прокуратури Луганської області, Луганської обласної державної адміністрації, Кремінської міської ради (58 %). З них 40 з урядової “гарячої лінії” КМУ та 2 повторних звернення.

Згідно класифікації з 87 звернень – 85 скарг та 2 заяви щодо надання розяснень. Усі звернення розглянуті, по 66 зверненням вирішено позитивно, заявникам направлено відповіді, по 3 зверненням надано роз'яснення, 3 – повернуто заявнику відповідно до ст.5 ЗУ «Про звернення громадян», 6 - передано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України про звернення громадян», 3 звернення не підлягало розгляду відповідно до ст. 8 ЗУ “Про звернення громадян”, 2 звернення були повторні, по 3 зверненням було відмовлено у проведенні позапланових заходів Державною регуляторною службою України, 1 — залишається у стадії розгляду.

З 119 звернень, які надійшли через органи влади, 117 скарг та 2 заяви. З них 102 вирішено позитивно, заявникам надано відповіді, 9 – надано роз’яснення щодо проведення заходів відповідно до ст. 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», 4 передано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України, 4 звернення не підлягало розгляду відповідно до ст. 8 ЗУ “Про звернення громадян”.

З 40 звернень, які надійшли з КМУ 35 — розглянуто позитивно та надано відповіді, 4 звернення не підлягало розгляду відповідно до ст. 8 ЗУ “Про звернення громадян”, 1 звернення передано за належністю відповідно до ст. 7 ЗУ “Про звернення громадян”.

81 звернення громадян, які надійшли поштою, та 115 звернень, які надійшло через органи влади, стосуються екології та природних ресурсів, 10 звернення стосуються інших питань, які не належать до повноважень Інспекції, тому були передані за належністю відповідно до ст. 7 Закону України про звернення громадян». Основними темами звернень були порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони атмосферного повітря, про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, у сфері охорони та раціонального використання об’єктів рослинного та тваринного світу, порушення правил полювання, поводження з відходами різного походження та утворення стихійних сміттєзвалищ.

В ході опрацювання звернень знаходили підтвердження зазначені у них фактів, наприклад: щодо порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ТОВ “Інтер Ремдорбуд” у сфері охорони водних ресурсів та атмосферного повітря; щодо незаконної порубки невстановленими особами 113 дерев різних видів на території с. Смолянинове Новоайдарського району; щодо порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ПП “Луганськавтогаз” у сфері поводження з відходами та охорони атмосферного повітря. щодо незаконної вирубки зелених насаджень на території Новострільцівської сільської ради Міловського району; щодо стихійного сміттєзвалища на території м. Лисичанськ; щодо порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ЛКСП “Лисичанськводоканал” у сфері охорони водних ресурсів та з боку посадових осіб ПАТ “Лисичанськвугілля” у галузі охорони атмосферного повітря, водних ресурсів, земельних ресурсів та поводження з відходами; зафіксовані порушення діючого законодавства з боку посадових осіб ТОВ “Лисичанський желатиновий завод” у галузі охорони атмосферного повітря; щодо незаконної порубки дерев у полезахисних лісосмугах навколо міст Лисичанськ та Сєвєродонецьк; щодо існування несанкціонованого сміттєзвалища, розташованого в районі перетинання вулиць м. Привілля; щодо порушення вимог природоохоронного законодавства у галузі полювання на території Єпіфанівської сільської ради Кремінського району; щодо незаконного полювання невстановленими особами поблизу с. Гречишкине Новоайдарського району; щодо наявності фактів браконьєрства при вилові риби на водному обєкті (озеро “Стегли”), який розташований поблизу с. Муратово Новоайдарського району та інше.

За результатами таких перевірок було вжито відповідні заходи реагування (матеріали направлялись до правоохоронних органів, порушників притягнуто до адміністративної відповідальності, надано обов'язкові до виконання приписи щодо усунення порушень, тощо).

І навпаки, деякі, викладені у зверненнях, факти при проведенні перевірки не підтверджувались. Наприклад, в ході перевірки не знайшли свого підтвердження факти щодо штучного створення водних обєктів та розведення в них риб на земельних ділянках м. Щастя; не знайшли свого підтвердження факти щодо ймовірних порушень вимог законодавства у сфері охорони земельних ресурсів на території складу паливно-мастильних матеріалів ВП “Луганська теплова електрична станція” ТОВ “ДТЕК Східенерго”; фактів засмічення земельної ділянки або наявності несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів м. Старобільськ у зверненні гр. Імаметдинової О.В. не встановлено; щодо виявлення стихійного сміттєзвалища по дорозі Рубіжне-Мілове не встановлено; не було виявлено існування несанкціонованих сміттєзвалищ по вказаним координатам м. Сєвєродонецьк, с. Передільське Станично-Луганського району та інше.

Крім цього, за звітній період Інспекція отримала 12 звернень від депутатів рад різних рівнів.
RSS
18 січня 2019, 11:47
Інспекцією проведено перевірку виконання припису Марківською селищною радою
16.01.2019 року Державною екологічною Інспекцією у Луганській області проведено перевірку дотримання вимог раніше наданого припису від 19.10.2018 щодо усунення порушень природоохоронного законодавства Марківською селищною радою Марківського району Луганської області. За результатами перевірки встановлено факт невиконання припису
Докладніше »


17 січня 2019, 11:27
18–25 січня – Великий зимовий облік птахів
Великий зимовий облік є наймасовішим заходом для вивчення птахів у всьому світі. Його іноді називають Різдвяним. Традиція обліковувати птахів народилася в 1900 році у США, коли редактор орнітологічного журналу Bird-Lore Френк Чепмен запропонував новий спосіб Різдвяного полювання – з біноклем в руках замість зброї. За його закликом 26 осіб вперше провели цей день разом з пташками, спостерігаючи за ними та вивчаючи їх, радіючи їхньому польоту та свободі. З цього часу обліковування птахів у Різдвяні дні поширилося на теренах США, Канади, Латинської Америки, Карибських та деяких Тихоокеанських островів.
Докладніше »
17 січня 2019, 10:17
Інспекція з метою запобігання незаконних порубок здійснює рейдові перевірки підконтрольної Україні території
Так співробітниками Інспекції в ході перевірки 15.01.2019 року в м. Рубіжне зафіксовано факт незаконного пошкодження трьох дерев до ступеня припинення росту (одне з яких сухостійне) та пошкодження одного сироростучого дерева до ступеня неприпинення росту
Докладніше »
16 січня 2019, 10:08
У січні 2019 року здійснено планову перевірку Тошківської селищної ради Луганської області
В ході перевірки встановлено факт порушення правил передачі відходів, а саме передача відходів з порушенням установлених правил на зберігання, оброблення або видалення підприємствам чи організаціям, що не мають відповідного дозволу на проведення цих операцій та Змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, без спеціального дозволу.
Докладніше »
16 січня 2019, 08:19
Проведена позапланова перевірка виконання припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства Новопсковською селищною радою
За результатами перевірки встановлено невиконання припису
Докладніше »
15 січня 2019, 10:30
Проведено перевірку в сфері охорони та раціонального використання об'єктів рослинного та тваринного світу в м. Сєвєродонецьк
За результатами перевірки встановлено факт збуту гілок верби громадянином М. без дозвільних документів в м. Сєвєродонецьк на перехресті вул. Курчатова та проспекту Гвардійський біля ТЦ “Астрон”.
Докладніше »
15 січня 2019, 08:11
Проведена позапланова перевірка виконання припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства Заайдарівською сільською радою
За результатами перевірки встановлено факт невиконання припису
Докладніше »
14 січня 2019, 14:49
Здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства Сиротинською селищною радою м. Сєвєродонецьк.
Під час здійснення позапланової перевірки встановлено факт невиконання припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства
Докладніше »
14 січня 2019, 14:32
Встановлено факт використання забороненого знаряддя лову «Павук»
Встановлений факт є порушенням ч. 4 ст. 85 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення. У правопорушника виявлено та вилучено незаконні знаряддя видобування риби.
Докладніше »
11 січня 2019, 14:41
Діяльність постів екологічного та радіологічного контролю
На території Луганської області продовжують функціонувати у повному обсязі 3 поста екологічного контролю на державному кордоні України (далі-ПЕК), а саме: ПЕК «Танюшівка», ПЕК «Просяне», ПЕК «Лантратівка. Протягом грудня 2018 року постами екологічного контролю здійснено радіологічний контроль 471 партій вантажів, загальним об’ємом 138348 тон. Державними інспекторами перевірено 441 одиницю автомобільного транспорту та 1895 залізничних вагонів.
Докладніше »
11 січня 2019, 14:17
11 січня – День заповідників
Природно-заповідний фонд України має у своєму складі понад 8200 територій та об’єктів загальною площею, що перевищує 3,8 млн. га в межах сухопутної території України і 400 тис. га в межах акваторії Чорного моря. В Україні діє 650 територій та об'єктів ПЗФ загальнодержавного значення, у тому числі: 19 природних і 5 біосферних заповідників, 49 національних природних парків, 309 заказників. Відношення площі ПЗФ до площі держави ("показник заповідності") становить понад 6,3 %. Нам є чим пишатись і що цінувати.
Докладніше »
10 січня 2019, 14:29
Діяльність Інспекції протягом 2018 року
Відповідно до статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.
Докладніше »
10 січня 2019, 14:27
Заходи, спрямовані на попередження і профілактику браконьєрства на водоймах області
Нагадуємо, любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку. Добова норма вилову риби на одного рибалку складає не більше трьох кілограмів.
Докладніше »
09 січня 2019, 11:42
Ліси – зелені легені нашої планети
В ході проведення перевірок дотримання природоохоронного законодавства щодо охорони хвойних насаджень на території Луганської області під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень в період підготовки до нового 2019 року станом на 08.01.2019 Інспекцією спільно з громадськими інспекторами з охорони довкілля виявлено 27 порушень, за результатами складено 27 протоколів/
Докладніше »
27 грудня 2018, 14:59
Звернення громадян протягом 2018 року
Протягом 2018 року на адресу Державної екологічної інспекції у Луганській області надійшло 206 звернень громадян
Докладніше »
27 грудня 2018, 11:47
Встановлено факт порушення правил полювання
Державною екологічною інспекцією у Луганській області 22.12.2018 в ході проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства встановлено факт порушення правил полювання, а саме громадянин Т. знаходячись на території мисливських угідь неподалік від с. Невське Кремінського району Луганської області з мисливською зброєю в забороненому місці здійснив добування, знищення тварини – зайця-русака без будь-яких дозвільних документів на добування даного виду тварин в адміністративно територіальних межах Невської сільської ради Кремінського району Луганської області, що є порушенням ст. ст. 14, 17, 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»
Докладніше »
21 грудня 2018, 14:33
Здійснено позапланову перевірку Білокуракинської територіальної громади Білокуракинського району Луганської області
Державна екологічна інспекція у Луганській області (далі - Інспекція) велику увагу приділяє заходам спрямованим на здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням природоохоронного законодавства центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади.
Докладніше »
20 грудня 2018, 16:12
Увага! Розпочалось проведення заходів державного нагляду (контролю) під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень в період підготовки до нового 2019 року
Відповідно до наказу Державної екологічної інспекції України № 179 від 27.11.2018 року, Державною екологічною інспекцією у Луганській області (далі - Інспекція) розпочато проведення заходів державного нагляду (контролю) під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень в період підготовки до нового 2019 року.
Докладніше »
19 грудня 2018, 14:27
Проведено навчання та тренування персоналу з питань порядку дій населення в умовах надзвичайних ситуацій
В наш час, коли поруч з нами йдуть бойові дії, актуальною темою є як захистити себе у надзвичайних ситуаціях. З метою підвищення професійного рівня та кваліфікації співробітників Державної екологічної інспекції у Луганській області 18 грудня було проведено навчання та тренування персоналу з питань порядку дій населення в умовах надзвичайних ситуацій, та надання домедичної допомоги при надзвичайній ситуації.
Докладніше »
14 грудня 2018, 13:17
До уваги!
Державна екологічна інспекція у Луганській області повідомляє про звільнення 04 грудня 2018 року працівників Інспекції ЄРМОЛЕНКА Петра Олександровича, МАКУШЕНКА Богдана Олексійовича та ОЛЕЙНІКОВОЇ Анастасії Ігорівни відповідно до п.4 ч.1 статті 87 Закону України «Про державну службу» за вчинення систематичного (повторно протягом року) дисциплінарного проступку, а саме прогулів без поважних причин, тобто невиход на роботу у період з листопада 2014 року по листопад 2018 року включно.
Докладніше »


Сторінки:

Архів по роках:

201420152016201720182019

© 2008 Державна екологічна інспекція у Луганській області